top of page

AA ISTANBUL GENEL MÜDÜRLÜK BİNASI
Tasarım / Kontrolörlük

Anadolu Ajansı İstanbul Genel Müdürlük Binası projesi 13 katlı 15.000 metrekarelik bir binanın iç mimari projesidir. İç mimari konsepti, tasarımın tüm yönleriyle kurumun prestijini ve yenilikçi vizyonunu yansıtmaktır. Açık ofis konsepti; dinamik, enerjik, şeffaf bir çalışma ortamı yaratmak amacıyla geliştirilmiştir. Şık ve aynı zamanda canlı bir ortam yaratmak için her ofis katında farklı renklerde pastel renk şeması kullanılmıştır.

 

Proje, açık plan ofis katları, yönetim katı ve ortak-sosyal alanlar olarak kullanılan zemin ve bodrum katlar olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır. Ve bu bölümler, birçok farklı işlevi olan birimlere ayrılmıştır. Örneğin, zemin ve bodrum katlarda misafir ve çalışan lobi alanları, cafe-bistro, mini amfi tiyatro, spor salonu, mescit vb. bulunmaktadır.

 

İç mimari projesi tarafımızdan 2 ayda tamamlanmıştır. Tasarımın ardından, genel planlar (genel yerleşim, zemin kaplamaları, duvar kaplamaları, yansıyan tavan, aydınlatma, mobilya yerleşimi) ve kesitler, lokal detay planları, özel imalat mobilya planları ve uygulama için projenin malzeme spekleri gibi tüm ana detayları hazırlanmıştır.

 

10 aylık şantiye için müşavirlik süreci devam etmektedir. BAB Mimarlık hala uygulama aşamasına danışmanlık yapmaya ve üçüncü şahısları kontrol etmeye devam etmektedir.

 

 

-Açık Ofis Katları: 1-8.

-Yarı Açık Ofis Katları: 9-11.

-Yönetim Katı: 12-13.

-Zemin Kat: Çalışan Lobisi, Sergi Salonu, Café-bistro, Mini Amfi Tiyatro

-Bodrum Kat: Misafir Lobisi, Spor Salonu, Servis Birimleri, Mescit, PodCast Odası & Reji,

bottom of page